Электроника

Robot Josha

ВЕСЕННИЕ КАНИКУЛЫ В ШКОЛЕ РОБОТОТЕХНИКИ «BOTEON» 2019

/ RoBlog

 

   Дни становятся теплее, погода налаживается, и дома сидеть совсем не хочется. Поэтому верным решением будет побольше времени проводить на свежем воздухе. А еще правильнее будет чередовать прогулки с научными и развивающими мероприятиями, которые проводит Центр робототехники "Boteon". Именно на весенних каникулах мы соединим интересные эксперименты по физике, робототехнику и программирование.

 В этом году в летней школе в Киеве и Харькове мы добавили софт скилз - эмоциональный интеллект, нейропсихологию, Brain computer interface по программе ЕвоЕмо.

В программе Весенней школы ожидается

1й день:
· Вступительная лекция - знакомство со слушателями, краткое описание занятий
· Физика. Опыты по магнетизму и электричеству
· Создание магнитной пушки

2й день:
· Среда разработки Scratch
· Алгоритмы и программы
· создание игры: Динозаврик из google

3й день:
· 3D-графика, виды и способы 3D-печати, 3D-сканирования объекта
· Создание концептуальных моделей в 3D-среде. (3D моделирование)
· Печать образцов на 3D принтере. 

4й день:
· Знакомство с Arduino, элементами электронного конструктора
· Программная среда S4A
· Создание межгалактического воина S-BOT, сборка и обучение его боевому искусству .

5й день:
· Изучение конструкции мобильных роботов
· Создание автономного разведчика G-BOT
· Управление роботом через Bluetooth. 


Время проведения:
с 25 по 29 марта.

Стоимость участия в весеннем лагере «Boteon»:
М. Харьков - 2400 грн. за 5 дней. Стоимость входит двухразовое питание (горячий обед и полдник). Нашим постоянным слушателям-традиционные скидки!

Распорядок дня:
09: 30-10: 00 - Встреча детей в классе, свободное время
10: 00-12: 00 - Занятие 1
12: 00-13: 00 - Обед, прогулка, отдых
13: 00-15: 00 - Занятие 2
15: 00-15: 30 - Полдник, прогулка, отдых
15: 30-17: 00 - Занятие 3
17: 00-17.30 - продленка (по желанию)

Контакты:

Г. Харьков, ст. метро Ботанический сад или 23 августа, ул. Тобольск, 46, ЭКЦ "Бейт Дан", 1й этаж, ауд. 5,

073 01 01 011

Постольник Сергей Александрович

Як збільшити ефективність навчання у центрах робототехніки

            Тисячі дітей сьогодні йдуть до кружків робототехніки по всій країні, з різноманітними навчальними програмами та назвами. Мода на все, що пов*язане з роботами та STEM-освітою, напевно, досягла піку. Батьки, віддаючи дитину до кружка робототехніки, встановлює певну планку результатів. При цьому, у багатьох випадках, батьки не розуміються у програмуванні, технічному та науковому боці питання, не розуміють різницю між навчальними програмами та конструкторами. Виходячи із власного розуміння питання, коли сподівання в перші кілька місяців не виправдовуються, батьки забирають дитину із занять. Хоча у 99 % відсотках випадків – дитина справді із задоволенням відвідувала заняття.
Маючи певний власний досвід у навчанні та спілкуванні з іншими гуртками, спробуємо розібратися що до чого. І ні в якому разі не претендуємо на абсолютно істинні твердження.
             Напевно, саме найпоширеніше питання, яке задають батьки через декілька місяців занятть – коли буде результат? Або – ми не бачимо результата. На питання – який саме результат ви сподіваєтесь побачити, майже завжди отримаєш відповідь – який-небудь! Який –небудь вимірний... На жаль батьки не можуть сформулювати чого вони очікують від занятть та від власної дитини.
            Підсумовуючи весь досвід спілкування, батьки найчастіше мають на увазі зміни, при чому вони повинні бути замітні одразу. Терплячі батьки розуміють, що в залежності від індивідуальності їх дитини термін, кількість занятть перейде в якість. Але при цьому треба дотримуватись певних умов – регулярне відвідування занятть, виконання домашніх завдань, вивчення спеціальної літератури, просмотр навчальних відеоматеріалів, конструктивний діалог з викладачем. Тому ті батьки, які сподіваються на швидкий результат у найкоротші сроки при мінімальних зусиллях (нерегулярне відвідування занятть), розчаровуються у заняттях і шукають інший кружок.

                                                                                             Коли очікувати результати?

           Треба бути відвертим, мета дитячих курсів з робототехніки не в тому, щоб виростити тисячі робототехників в країні, і не в тому, щоб реалізовувати амбіції батьків. Мета цих занятть – розвиток максимальної кількості корисних навичок та сучасного мислення за допомогою робототехніки, яка поєднує в собі знання багатьох наук.
Треба розуміти, що зміни в дитині відбуваються на кожному занятті. Вони поступово накопичують новий досвід та навички. Градація накопичених навичок у кожної дитини індивідуальна. Хтось боявся збирати схему не за інструкцією, хтось не вмів працювати в команді, хтось взагалі вперше познайомився із електронікою та компьютером, у більшості – невпевненість під час публічної презентації проекта чи висловлювання власних думок.
При заняттях один раз на тиждень результат доводиться чекати достатньо довго. Найчастіше перших суттєвих результатів слід очікувати на кінець першого півріччя занятть.
          Після проведення багатьох занятть ми в центрі «Ботеон» сформували декілька неформальних крітерієв для оцінки змін в перші 6-8 місяців занятть.

Rezya Alex

Розвиток професійно технічної освіти у 2019 році

У бюджеті на 2019 рік передбачено 50 млн на модернізацію професійної освіти – створення навчально-практичних центрів із сучасним обладнанням за професіями, яких найбільше потребує ринок праці.

Центр сучасної освіти "Ботеон" підготував навчальні матеріали та обладнання для закладів професійно - техніної освіти. 

А якщо коротко - це сучасний клас робототеніки - такий, який він має бути, щоб діти мали змогу у комплексі займатися конструюванням, прототипуванням, виготовленням своїх "ідей та стартапів".
Ми відкриваємо Вам технологію і Ви можете самостійно виробляти усі конструктори за курсами: "Інформатика та електроніка-1", "Інформатика та електроніка-2", "Інформатика та електроніка-3" а також три типові класичні моделі роботів: робот-гуманоїд, мобільна платформа-дослідник (планетохід, сапер) та роборука-маніпулятор.

Можливості нашої лабораторії дозволяють створювати робочі прототипи пристроїв та моделей. До ваших послуг: 3D принтер, фрезерний верстат, обладнання для тестування електроніки, ручний інструмент. За допомогою широкого ряду обладнання, Ви можете самостійно реалізовувати свої hardware проекти, а також отримати допомогу, експертизу в свторенні нових продуктів.

Використовуючи наші технології ви можете виробляти великий асортимент роботів для навчання та продажу у магазині.

Фрезерний верстат з ЧПК (ЧПУ) краще всього використовувати для обробки листових матеріалів. Фрезерний верстат працює в 2D та 3D, що дозволяє, наприклад, вигравіювати ваші власні плати або тривимірну модель з дерева чи пластику.

 

«Зараз ми проводимо моніторинг затребуваних на ринку праці професій. Вже зрозуміло, що у переліку напрямів відбудуться зміни, зокрема, надзвичайно затребуваною за попередніми даними є професія монтажника з утеплення будівель. Ми сподіваємось, що вдасться за ці гроші створити ще 25 НПЦ, але це також залежатиме від того переліку професій, який ми отримаємо після моніторингу», – пояснила Лілія Гриневич.

Ми усі знаємо, що людина не може бути здоровою тільки фізично, вона потребує і духовної, психологічної рівноваги, має уміти комунікувати та вправно висловлювати свої думки, приймати критику та працювати над собою, мусить мати емпатію та вміти регулювати та виражати емоції.

Ці м'які навички роблять із інженерів успішних творців, допомагають впливати, рухатись по кар'єрній дробині. 

М'які навички, емоційний інтелект, психологія лідера, комунікації - www.evoemo.com

Вона додала, що у 2016 та 2017 роках держава виділяла гроші – по 50 млн щорічно – на створення модернізованих навчально-практичних центрів за найбільш гостродефіцитними на ринку праці професіями. Так, протягом 2-х років було створено 50 НПЦ за професіями: Швачка, Монтажних сантехнічного обладнання, Тракторист.

«Цього, 2018 року, держава збільшила інвестиції в модернізацію закладів профосвіти вдвічі, виділивши на це 100 млн грн, що дозволило створити вдвічі більше центрів – одразу 50 НПЦ протягом року. Зараз, під кінець року, ці центри виростають як гриби після дощу», – розповіла Лілія Гриневич.

 робототехніка

2018-го центри створювалися під оновлений перелік професій, після чергового моніторингу потреби на ринку праці. Зокрема, цьогоріч НПЦ відкриваються за такими напрямами:

механічна обробка металу (професії: Токар. Верстатник широкого профілю. Фрезерувальник. Шліфувальник. Свердлувальник).
зварювальні технології (професії: Електрозварник ручного зварювання. Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних зварювальних машинах. Зварник).
електротехнічні технології (професії: Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування. Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж. Електромонтажник силових мереж та електроустаткування).
з професії: Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

Постольник Сергей Александрович

Робототехника - одно из перспективных направлений в сфере IT-технологий

 

          Одним из наиболее перспективных направлений в сфере IT-технологий является робототехника. Прогнозируют о том, что в ближайшее время появится несколько десятков новых профессий, связанных с робототехникой.

Например:
• проектировщик промышленной робототехники;
• проектировщик-эргономист;
• инженер-композитчик;
• оператор многофункциональных робототехнических комплексов;
• проектировщик детской робототехники;
• проектировщик медицинских роботов;
• проектировщик домашних роботов;
• проектировщик нейроинтерфейсов по управлению роботами.

          Бесспорно, роботы на текущий момент не являются каким-нибудь массовым явлением, особенно если речь идет об Украине. Но вектор глобального технического и промышленного развития человечества выбран и изменить его практически невозможно. Из этого следует, что в ближайшее время человечество станет перед проблемой осмысления социальной значимости и удельного веса человеческого труда. Следующим важным вопросом станет, какую часть своего труда человечество готово делегировать роботам, как их контролировать и обучать. Какие роботы создавать, в каких сферах жизнедеятельности.

 


         Следовательно, не менее важной проблемой становится проблема изучения робототехники, которая ставит перед нами следующие вопросы:
где изучать робототехнику?
с какого возраста?
какие ее направления?
самостоятельно или в специальных школах?
сколько денег нужно инвестировать в изучение данного вопроса?
всем ли детям будут необходимы эти знания?

        Однозначного ответа на эти вопросы нет.

Постольник Сергей Александрович

Краткая история робототехники

 

 

           В массовом сознании слово «робот» ассоциируется в основном с научными достижениями и идеями 20-21 веков. Особенно часто этот термин мало разбирающийся в технических областях человек встречает в произведениях научной фантастики – романах Айзека Азимова, сериях фильмов «Терминатор», «Трансформеры» и т.д. Более продвинутые из них еще могут припомнить советские «Луноходы», промышленные или медицинские аппараты, зверо- или человекоподобных роботов из рекламных роликов компании Boston Dynamics. Однако, как и многие другие великие идеи человечества, концепция автоматизированных механизмов, способных самостоятельно выполнять различные операции, появилась гораздо раньше и прошла длительный путь своего развития.

                                                                                                   Определение понятия

          Прежде, чем говорить о том, какими были самые первые роботы, следует определить, что именно подразумевается под данным понятием. Это имеет важное значение для понимания развития данной технологии и ее уникальности. Первое появление слова «робот» относится к 1920 году, когда чешский писатель Карел Чапек употребил его в фантастической пьесе «Rossumovi univerzální roboti (R.U.R)». Там оно обозначало искусственно созданного человека, чей труд использовался на тяжелых и опасных производствах взамен человеческого (robota в переводе с чешского – каторга). И хотя в этом произведении роботы изготавливались на фабриках из выращенных органических тканей, само понятие впоследствии было популяризировано именно в отношении механических устройств.

      Робота следует отличать от простых механизмов и автоматов. Это устройство обладает способностью к более тесному и комплексному взаимодействию с оператором и внешней средой. Если простой автоматический механизм при выполнении определенного действия слепо следует заранее заложенному в нем алгоритму, то робот способен воспринимать внешние сигналы и в соответствии с ними адаптировать свои действия. Таким образом его взаимодействие с внешней средой становится более гибким, точным и универсальным. Даже самые первые в мире роботы, о которых будет сказано далее, имели примитивные аналоги органов чувств, без которых это принципиальное отличие было бы невозможным.

Vlad Robot

ЛІТНЯ ШКОЛА РОБОТОТЕХНІКИ

Центр робототехніки "Boteon", Україна презентує нову цікаву програму Літньої школи для дітей від 8 років "НЕЙРОТЕХ" БОТЕОН"

Запрошуємо Вас любі батьки і наші Учні, у захоплюючу навчальну подорож!

Цього року ми вивчаємо нейротехнології, розвиваємо тіло й мозок, розвиваємо емоційний інтелект по новій программі Евоемо - Нейрокурс "Емоційний інтелект"

 

Вже з 04 червня протягом всього літа 6 заїздів тривалістю по 11 днів з денними та виїзними групами. Міста: Київ, Харків, виїзди у Карпати, Одессу та Ізраїль.

 

Протягом 11 днів діти вивчатимуть розробки в області нейротехнологій та робототехніки. На заняттях вони отримають базові знання, вміння і навички в області роботи з людино-машинними інтерфейсами. Діти познайомляться з основами біо- та нейрофізіології людини, а також побудову нервової системи, механізми її зв'язку, роботу мозку.

 

 В кінці занять юні науковці навчаться створювати справжніх роботів з штучним інтелектом. А зокрема робота на базі контролера Arduino UNO, який виконує симуляцію круглого черв'яканематоди C. elegans. В основі симуляції спайкова нейронна мережа, що складається з 300 нейронів з коннектома нематоди C. elegans. (це перша та єдина істота з описом зв'язків всіх нервових клітин)

Нейронаука спрямована на створення технологій, здатних розпізнавати думки, об'єднувати живу і неживу матерію, а також багато іншого. Беріть участь в майбутньому вже сьогодні!

Детальніше про заїзди - htttp://camp.boteon.com 

0 800 752 572 

або

реєструйтеся  і ми вам зателефонуємо!

Rezya Alex

"Робототехніка. Електроніка. Програмування контролерів"

Стартапам та hi-tech підприємцям!

Конструкторське бюро BOTEON вперше розкаже про свій досвід розробки великих проектів у робототехниці та автоматичних системах.


Ви самі обираєте модулі. Наприклад, схемотехніка та електроніка усіх типів. У розділі програмування ви маєте можливість записатися на більш розширену версію, яка продовжить матеріал у більш глибокій формі з елементами штучного інтелекту, інтернету речей, нейро- та міо- інтерфейсів.

Все на прикладі найпопулярніших платформ для швидкого прототипування: STM32 та інші.
Будемо разом збирати та програмувати ровер (6-ти колесна мобільна платформа з маніпулятором).

 

Ви маєте можливість вибирати додаткові модулі навчанняаме, наприклад, схемотехніка та електроніка усіх типів. У розділі програмування ви маєте можливість записатися на більш розширену версію, яка продовжить матеріал курсу, але вже у більш глибокій формі з єлементами штучного інтеллекту, інтернету речей, нейро та міо інтерфейсів та іншими цікавими напрямками. 

Навчаємося ми на найпопулярніших платформах для швидкого прототипування STM32 та інші. Навчання проходитиме на реальному макеті ровера (6-ти колесна мобільна платформа з маніпулятором).

 

 Планетоход с манипулятором

 

Курс з робототехніки включає в себе три розділи:

- вивчаємо ARM Cortex-M4 на прикладі STM32F4xx
- вивчаємо IoT використовуючи Bluetooth, WiFi, а також RF
- вивчаємо типові схеми електронних пристроїв автоматики

Після вивчення курсу:

- отримаєте базові знання розробника електроніки;
- зможете програмувати STM32F4xx;
- створювати пристрої робототехніки та автоматики.

 

 Планетоход для практических занятий

 

Тематичний план:

Vlad Robot

НАБОР ДЕТЕЙ НА КУРСЫ РОБОТОТЕХНИКИ ПО ВСЕЙ УКРАИНЕ

робот

 

 Центр робототехники "Boteon" объявляет о новом наборе слушателей
на курсы робототехники на 2017/18 учебный год
в учебных центрах сети "Boteon Education" по всей Украине!

 

тел: 0800 752 572

(звонок бесплатный)

 

 

Предстоящий учебный год будет ярким, увлекательным и захватывающим, основанным на космических технологиях и разработках. Слушателей курсов ожидают интересные уроки с использованием  новых космических роботов, а также  демонстрационные макеты, которые наглядно показывают суть физических процессов и явлений. 

Приглашаем юных будущих великих физиков, программистов, конструкторов  уже сейчас  записаться на занятия, а нашим старым слушателям продолжить занятия далее на более высоком уровне по курсам:

 

1-й уровень: "Физика и основы робототехники" 

(от 6 лет, 32 занятия)

Цель учебного курса – формирование у детей младшего школьного возраста целостной научной картины мира, развитие умения объяснять повседневные процессы и явления, опираясь на доводы и факты официальной фундаментальной науки.


2-й уровень: "Основы робототехники. Умный дом. Internet of Things" 

(от 9 лет, 32 занятия)

За время проведения летней школы мы так прониклись космической тематикой, что решили внести «космические изменения» в наш самый популярный курс «Основы робототехники. Умный дом. Интернет вещей». Теперь наш знаменитый робот РМК1 стал «Космическим воином» с , робот МК2 превратился в «Робота-исследователе», а умный дом трансформировался в «Интеллектуальный космический жилой модуль».
Записывайтесь на наши курсы!


3-й уровень: "Сервисная робототехника. Мобильные роботы. Производство будущего"

(от 11 лет, 32 занятия)

Есть новинки и для старших детей. Те ученики, которые освоили наш курс «Основы робототехники. Умный дом. Интернет вещей», будут иметь возможность продолжить обучение и освоить курс «Мобильные роботы. Производство будущего». Обучение будит проходить на макете производственного участка будущего, насыщенного датчиками и исполнительными механизмами, подключенного к интернету, с манипулятором, мобильной гусеничной платформой, производственной линией.


Блиц-курс: "3D-моделирование и печать"

(от 10 лет, 8+1 занятий)

Этот курс позволяет детям быстро освоить основы 3D-моделирование в онлайн полнофункциональном 3D-редакторе, научится самостоятельно  настраивать 3D-принтер, распечатывать свои 3D-модели.


Блиц-курс: "Биомедицинская электроника"

(от 9 лет, 8+1 занятий)

На данном курсе слушатели узнают о строении и функционировании человеческого организма. Регистрация и визуализация биометрических параметров осуществляется приборами, которые дети самостоятельно соберут из элементов специального конструктора (электрокардиограф, электроэнцефалограф, электромиограф, полиграф - детектор лжи) и в игровой форме на себе испытают их в действии.

 

дети

 

Ознакомительный мастер-класс по робототехнике - БЕСПЛАТНО! 


УСПЕЙТЕ ВОСПОЛЬЗОВАТЬСЯ УНИКАЛЬНЫМ АКЦИОННЫМ ПРЕДЛОЖЕНИЕМ !!!

Запишись на курсы робототехники ранее, чем другие и получи разовую дополнительную скидку на оплату абонемента:
- запись до 25.08.2017 - скидка 20%;
- запись с 26.08 до 10.09.2017 - скидка 15%;
- запись с 11.09 до 30.09.2017 - скидка 10%;
- запись с 01.10 до 15.10.2017 - скидка 5%.

 

Дополнительную информацию про скидки и акции смотрите "здесь"

 

 к

 

Для  удобства можете выбрать наиболее доступный для Вас учебный центр в городах:

- КИЕВ (все районы города и Софиевская Борщаговка);

- ИРПЕНЬ, БРОВАРЫ, ОБУХОВ Киевской области;

- ХАРЬКОВ (все районы города);

- СУМЫ;

- ДНЕПР;

- ПОКРОВ Днепропртровской обл.;

- ЧЕРКАСЫ;

- ЖИТОМИР;

- ЧЕРНОВЦЫ;

- ХМЕЛЬНИЦКИЙ.

 

С адрессами учебных центров BOTEON можно ознакомится на сайте http://edu.boteon.com/  или в списке контактов "по ссылке"

 

Занятия проходят в группах до 10 чел. Частота занятий – 1 раз в неделю. Есть группы буднего и выходного дня. Продолжительность занятия  – 1 час. 45 мин. Каждое занятие состоит из теоретической и практической части.
* подробное расписание уточняйте непосредственно у администратора учебного центра.

 

 

тел: 0800 752 572

(звонок бесплатный)

 


С нами «Супер-интересно»! «Мега-научно» и «Космически-клево»!

 

дети

 

Vlad Robot

«КОСМІЧНЕ ПОСЕЛЕННЯ «BOTEON» - ЛІТНІЙ ТАБІР РОБОТОТЕХНІКИ 2017

 

ЛШ 2017

 

 

 

Хто з нас у дитинстві не мріяв стати космонавтом та подорожувати до зірок, відкривати та освоювати нові планети?

 

Центр робототехніки "Boteon" пропонує здійснити дитячі мрії і вирушити у справжню міжпланетну подорож на ЛІТНІЙ ШКОЛІ РОБОТОТЕХНІКИ сезону 2017 - 
«КОСМІЧНЕ ПОСЕЛЕННЯ «BOTEON»

(для дітей від 8 років)

 

Vlad Robot

ЛІТНІЙ ІНТЕНСИВ ПО 3D-МОДЕЛЮВАННЮ ТА 3D-ДРУКУ У ЛЬВОВІ

ЛЬВОВ

 

В час коли технології крокують швидше ніж ми можемо собі уявити, особливо важливо тримати дітей в курсі новинок IT та Robo індустрії, адже вони будуть творити наше з Вами майбутнє!


Центр робототехніки Boteon у Львові розробив спеціальну програму для дітей, яка їх занурить в цікавий 3D-світ моделювання та творення нових речей. А щоб особливо зацікавити майбутніх інженерів, дизайнерів чи просто мейкерів ми звели цю програму до теми, яка не лишає байдужою жодну дитину - це таємниці, лабіринти, головоломки.


Тому запрошуємо юних розумників і розумничок на літню школу по 3D моделюванню та друку , яка проходитиме на базі приватної школи "Еколенд" за адресою м. Львів, вул Скрипника 11.