Vlad Robot

ПІДСУМКИ ІV ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМА ЦЕНТРА РОБОТОТЕХНІКИ «BOTEON» ТА ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ ДИТЯЧИХ ПРОЕКТІВ BOTEON ROBOTICS CHALLENGE

 

 конкурс проектів

 

Шановні друзі, колеги, партнери та гості нашої сторінки!

 

11 червня в м. Київ відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу «Boteon Robotics Challenge» та пройшла зустріч партнерів Центру робототехніки «Boteon».

 

конкурсна комісія

 

Всього у конкурсі взяли участь близько 150 команд з різних куточків України (Київ, Львів, Одеса, Суми, Харків, Черкаси, Чернівці, Хмельницький, Ірпінь, Покров, Дніпро та ін.), загальна кількість учасників налічувала понад 500 осіб.
За результатами попереднього відбору фіналісти прибули до столиці і презентували свої проекти перед компетентною конкурсною комісією. У фіналі було представлено 32 конкурсних проекти . Елементи програмування роботів виконувались, як в програмному середовищі S4A, так і в програмному середовищі Arduino IDE. Також використовувалась мова програмування С++.
Члени конкурсної комісії уважно розглянули всі представлені проекти, після чого, порадившись, прийняли рішення і оголосили переможців у кожній із представлених номінацій:


Серед проектів виконаних в програмному середовищі S4А беззаперечну перемогу отримала команда «Технороботи» з міста Покров зі своїм проектом «Робововкояйцелов». Це гра за мотивами кишенькової гри «Ну погоди!» (Електроніка ІМ-2). Дорослі з ностальгією пригадали своє дитинство, а діти мали змогу побавитися грою, в яку грали їхні тато й мама.

 

гра

 

презентация проекта

 

 

Переглянути відео-презентацію

 

Найбільш складні роботи були у номінації проектів в інтегрованому середовищі розробки Arduino IDE програмною мовою C++.


Вони були представлені у фіналі в шести номінаціях, у кожній з яких були визначені переможці:

 

В номінації Smart House :


1 місце – команда «Future builders» з міста Суми зі своїм проектом «Remote home control». Це додаток на телефон, за допомогою якого можна управляти елементами розумного будинку (відкриття дверей, підняття шлагбаума, ввімкнення світла і т.ін).

 

 презентація проекта

 

 

Переглянути відео-презентацію

 

2 місце – команда «Знайка» з міста Київ зі своїм проектом «Автоматична годівничка для котів». Це система для подавання корму в миску для котів відповідними встановленими порціями.

 

 презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

3 місце – команда «Маги » з міста Черкаси зі своїм проектом «RGB - Infinity Mirror». Це блок управління RGB – світлодіодною стрічкою. Блок має символьний дисплей для відображення інформації, джойстик для навігації по меню і налаштування параметрів свічення RGB – стрічки. Систему скомпоновано у вигляді моноблока, а RGB стрічка розміщена в «нескінченному дзеркалі».

 

презентація проекта

 

проект

 

 

Переглянути відео-презентацію

 

В номінації Mobile robots:


1 місце – команда «ЮСР» з міста Харків зі своїм проектом «ArduBot 480 BT». Це робот-помічник, який миє підлогу мильним розчином і керується дистанційно з пульта. Проект має всі шанси бути втіленим в окремий Start- Up, як елемент системи «Розумний Будинок».

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

2 місце - команда «Бластери» з міста Суми зі своїм проектом «Мийник підлоги». Це також робот, який в автоматичному режимі миє підлогу. Алгоритм дозволяє роботу потрапити у всі куточки кімнати, використовуючи датчик руху.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

3 місце – команда «Танк-А_Р» з міста Харків зі своїм проектом «BitBot».Це мобільна платформа, котра керується через Bluetooth, може їздити по будь-якій поверхні і при зупинці стріляє з катапульти.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

В номінації Green planet:


1 місце – команда «Dangerous» з міста Харків зі своїм проектом «Розумний інкубатор». Це проект автоматизованого інкубатора для вирощування перепілок з яєць з автоматизованою терморегуляцією, керованим рівнем вологості та імітацією катання.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

2 місце – команда «GOA (The Geniuses Of Arduino)» з міста Київ зі своїм проектом «Сонячний трекер». Це прототип системи стеження за переміщенням сонця. Призначений для підвищення продуктивності сонячних панелей.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

3 місце – команда «Вартові порядку» з міста Суми зі своїм проектом «Розумний світлофор». Мета проекту – зменшення заторів на дорогах і поліпшення екології в місті, шляхом впровадження системи, яка керує пішохідним та автомобільним рухом, аналізуючи транспортні та пішохідні потоки.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

В номінації Game projects:


1 місце – команда «Електрошок» з міста Черкаси зі своїм проектом «Gi-TARA». Це електронний музичний інструмент, виконаний на базі Arduino Uno та модуля mp3-плеєра. Робота пристрою базується на використанні 2-х оптичних датчиків для відслідковування напряму руху руки, що імітує гру на гітарі. Одночасно з махом руки, гравець повинен натиснути одну з кнопок на грифові гітари, які відповідають за звучання одного з акордів, звуки попередньо записані та завантажені в mp3-модуль.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

2 місце – команда «ArduMaster» з міста Черкаси зі своїм проектом «ArduClick». Це навчальний додаток для телефонів на базі OS Android, в основі якого лежить типовий клікер. Мета Гри – допомога молодшим школярам у вивченні основ робототехніки.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 


3 місце – команда «Dream Team» з міста Харків зі своїм проектом «KOTB (knight of the brush)». Це робот-художник, який створює зображення, за допомогою системи важелів, котрі керуються відповідним ручним маніпулятором.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

В номінації Biomedical engineering:


1 місце – команда «RiboLife» з міста Суми зі своїм проектом «EatBot». Проект має за мету допомогти людям з обмеженими можливостями, які мають проблеми з функціями руху верхніх кінцівок. Пристрій кріпиться на голові і виглядає як маніпулятор.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

2 місце – команда «ЕАХ» з міста Харків зі своїм проектом «Будиночок у лісі». Це пристрій, який допоможе спілкуватися людям з обмеженими можливостями (глухим): для цього була створена механічна рука, яка реагує на звук і моментально пише текст на аркуші паперу.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презетацію

 

3 місце – команда «Роботовинахідники» з міста Київ зі своїм проектом «Розумна куртка». В ній є спеціальні датчики, які будуть контролювати відстань до перешкод, якщо ви надто зайняті, щоб слідкувати за дорогою (читання новин, розмови по телефону і т.ін.), та рівень вологи на вашому тілі (якщо дитина спітніла, а батьки забули вчасно розстібнути куртку, світловий сигнал нагадає про це).

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-звернення

 

В номінації Space technology:


1 місце – команда «Dream Inc» з міста Київ зі своїм проектом «Rainbow eye». Проект розроблено з використанням RGB-світлодіоду та фоторезистора, який здатен розпізнавати колір поверхні майже будь-якого твердого об’єкту, та надсилати отримані дані на комп’ютер для подальшої їх обробки. Розроблений пристрій може мати широке використання, як у сфері науки і техніки, так і в індустрії розваг.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

2 місце – команда «Redteapots» з міста Суми зі своїм проектом «Еyecatcher». Це світлодіодний дисплей, що обертається і показує зображення, яке ніби висить у повітрі.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

3 місце – команда «Ліхтар» з міста Харків зі своїм проектом «Годинник Фібоначі». Цей проект реалізує незвичайний годинник, час на яких відображається у відповідності до закономірності відомого ряду Фібоначі.

 

презентація проекта

 

Переглянути відео-презентацію

 

Переможців особисто ногороджував засновник Центра роботехніки «Ботеон» Олексій Резніченко. Діти отримали сертифікати та пам’ятні призи, але основним призом є те, що ЦР «Boteon» бере на себе зобов’язання підтримки і розвитку проектів представлених дітьми, адже такі перспективні і розумні діти – запорука успішного майбутнього нашої країни. Сьогодні ми навчаємо дітей, які завтра зроблять впевнені кроки у майбутнє високих технологій, освоєння космосу та вивчення нових горизонтів наукового пізнання.

 

 нагородження переможців

 

 

 

нагородження переможців

 

Жоден з учасників не залишився поза увагою. Всі учасники конкурсу отримали чудові сувеніри та сертифікатами учасників всеукраїнського заходу.
На конкурсі були присутні батьки юних конкурсантів, викладачі, партнери та керівництво Центру робототехніки «Ботеон». Діти отримали море позитивних вражень, а також поштовх для подальшої наполегливої праці у напрямку освоєння передових технологій та використання їх у винахідницькій діяльності і технічній творчості.

Прикро, але по ряду об’єктивних та суб’єктивних причин, деякі команди не змогли потрапити на фінал конкурсу. Сподіваємося, що наступного разу ніхто не залишиться осторонь.


Такі зустрічі дітей, викладачів, фахівців галузі робототехніки, керівництва та партнерів, це завжди час для підведення підсумків і оцінок зробленої роботи, ось і учасники форуму у форматі круглого столу обговорили основні досягнення, дали їм оцінку, а також визначили пріоритетні напрямки подальшої роботи.


Основні питання, які були винесені на розгляд:


• школа викладачів Центра робототехніки «Ботеон»;
• концепція курсу 3-го рівня «Сервісна робототехніка. Мобільні роботи і виробництво Майбутнього»;
• автоматизація менеджменту навчального центру;
• плани і перспективи розвитку Центра робототехніки «Ботеон»;
• вимоги до безпеки навчальних приміщень та інше.

 

Олексій Резніченко

 

круглий стіл

 

 


Обговорення питань відбулося в режимі конструктивного діалогу і по кожному з них були винесені відповідні об’єктивні рішення.

Під час проведення конкурсу працювала виставка досягнень Центру робототехніки «Ботеон»: інноваційні роботехнічні вироби, повний комплект навчальних конструкторів по курсам Level 2 «Smart Devices & IOT» i level 3 «Service & Mobile Robotics», а також вироби, що будуть використовуватись в оновленій програмі Літньої Школи 2017 «КОСМІЧНЕ ПОСЕЛЕННЯ «BOTEON». Всі бажаючі мали нагоду особисто протестувати всі представлені вироби.

 

 йоша

 

виставка

 

лицо

коптер і ракети

 

волли

 

ІV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ЦР «BOTEON» залишив у всіх запрошених гарні враження, закріпив впевненість, що Центр робототехніки BOTEON знаходиться на вірному шляху і стрімко крокує до нових успіхів і звершень.

 

Дякуємо усім, хто знайшов час відвідати ІV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ЦР «BOTEON» 11 червня 2017 року.

 

Быльше відео Ви можете переглянути на нашому YouTube-каналі.

Завантажити таблицю учасників фіналу конкурсу : Таблиця учасників

 

 

Крім вищесказаного окремо хочемо подякувати інтернет-магазину Аrduino-ua.com. Представники інтернет-магазину презентували свій стенд на ІV ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ФОРУМІ ЦР «BOTEON», усім учасникам форума від Аrduino-ua.com була запропонована спеціальна знижка для придбання електронних комплектуючих.
Дякуємо Аrduino-ua.com за підтримку та свій вклад у розвиток робототехніки!

ардуіно

 


Похожие посты:

Домашнє завдання для слухачів навчальних центрів Boteon

ПІДСУМКИ ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМА ЦЕНТРА РОБОТОТЕХНІКИ «BOTEON» та конкурсу дитячих проектів Boteon Robotics Challenge

0
Комментировать
Введите код: